Müslüm Gürses mp3 İndir
23 Mayıs 2023

Müslüm Gürses mp3 İndir

Müslüm Gürses mp3 İndir

7 Mayıs 1953 yılında Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’ne bağlı Fıstıközü köyünde doğmuş olan Müslüm Gürses’in ailesi ekonomik sıkıntılar yaşamaya başladıklarında Adana’ya göç etmişlerdir. Asıl adı Müslüm Akbaş olan Müslüm Gürses, Türk halk müziği ve arabesk şarkıcıdır. Şarkıcılık haricinde besteci, söz yazarı ve oyunculuk da yapmaktadır. Hayranları tarafından “Müslüm Baba” ya da “Arabeskin Babası” şeklinde anılmaktadır. Müzik sektöründe 1965 yılından 2013 yılında aktif olarak rol almış, bu süre zarfında binlerce hayran kazanmıştır. 3 Mart 2013 yılında İstanbul’da hayatını kaybeden Müslüm Gürses, çok yönlü müzik kabiliyeti ile ön plana çıkmaktadır. Müslüm Gürses Mp3 İndirmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Müslüm Gürses Müzik Kariyeri

Müslüm Gürses’in şarkıcılık kariyerine başladığı ilk yer küçük yaşlarında çıktığı Adana’da bir Çay bahçesi olmuştur. Sesi ve tarzı ile ön plana çıkan Müslüm Gürses küçük yaşına rağmen bir gazinoda şarkı söylemeye başlamıştır. Boş zamanlarında halk evine giderek müzik eğitimi almıştır.

TRT Adana Çukurova Radyo’sunda canlı bir şekilde türküler seslendirmeye başladıktan sonra ünü artmıştır. 1968 yılında 45’lik plaklar doldurarak müzik sektörüne kalıcı olarak giriş yapmış ve adından söz ettirmiştir. Giyim Kuşam, Selvi Boylum, Hayatımı Sen Mahvettin, Gitme Gel Gel gibi şarkılarla herkesin konuştuğu Müslüm Gürses, 1971 yılında Hülya Plak firması ile çıkardığı Ben İnsan Değil Miyim şarkısını içeren plakla birlikte tanınmaya başlamıştır. 1980 yılında çıkan Esrarlı Gözler albümü Müslüm Gürses’i Türkiye ve Avrupa’da tanınır hale getirmiştir.

Hayatını kaybettikten 40 gün sonra bile albümü çıkan Müslüm Gürses’in toplamda 74 albümü, yüzlerce şarkısı, onlarca teklisi, 3 adet Televizyon programı, 10 reklam filmi ve rol aldığı 40 filmi bulunmaktadır.

Yüzlerce şarkıları Müslüm Gürses Mp3 İndirmek istiyorsanız sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir